
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2.5 mm |
| Gender | Male |
| Connector Type | Shrouded |
| Number of Positions | 9 |
| Number of Rows | 1 |
| Mating Post Length | 5.7 mm |
| Termination Post Length | 2.3 mm |
Stock: 309
Distributors
pcbx
Unit Price$0.17731
Ext.Price$0.17731
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.17731 | $0.17731 |
| 10 | $0.15781 | $1.57810 |
| 50 | $0.14045 | $7.02250 |
| 100 | $0.11863 | $11.86300 |
| 500 | $0.10020 | $50.10000 |
| 1000 | $0.09560 | $95.60000 |
| 3000 | $0.09121 | $273.63000 |
| 5000 | $0.08702 | $435.10000 |
